EmlakNews.com.tr

Ankara merkezli Öz Er-ka İnşaat kimdir?

Galatasaray Florya Arsa ihalesini rekor teklifle kazanan ihalesini kazanan Öz Er-ka İnşaat kimdir sorusuna yanıt arıyoruz. FloryaArsası’nın yüklenicisi olan firma 1998 yılında kuruldu.

 Öz Er-ka İnşaat kimdir?

Bu zamana kadar Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde altyapı ve üstyapıda taahhüt hizmetleri veren Öz Erka İnşaat, markalı konut üretimine geçiyor. Galatasaray’ın Florya Arsa İhalesi ile Emlak Konut GYO’nun ihalelerine ilk kez katılan firma, yaptığı çıkış ile dikkatleri üzerine topladı.

Emlak Konut GYO ile Galatasaray’ın hak sahibi olduğu Bakırköy Florya’daki 383 milyon 554 bin 450 TL’lik arsaya 2.17 çarpan oranı ile 832 milyon 500 bin TL’lik bir rakam tetklif eden Öz Er-ka İnşaat, Öz Er-Ka İnşaat 12 Ocak 1998 tarihinde Ankara’da Eşref Keleş tarafından kuruldu.

Taahhüt işleri ile iştigal etmek üzere kurulan firma kısa sürede büyüyerek TOKİ, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İl Özel İdareleri ve DSİ gibi kurumlarınönemli yüklenicileri arasında yer almayı başardı.

Yaptığı taahhüt işleri

İşlerini kısa sürede nitelikten ödün vermeden tamamlayan firma halen önemli projelerin yapımına devam ediyor. Firma bu zamana kadar TOKİ Manisa Merkez 1. Etap Ticaret Merkezi̇, 2. Etap 544 Konut ve Sosyal Donatı alanları, TOKİ Erzurum Yakutiye’de 512 Konut, toki Erzurum Ilıca’da 272 konut, 16 derslikli ı̇lköğretim okulu, TOKİ Sivas Konutları, Tokat Reşadiye Termal Tesisleri, KKTC’de mezbahane inşaatı gibi yapıları tamamlayarak teslim etti.

Öz Erka’nın Florya arsasında ne yapması bekleniyor?

Florya arsası konut ve ticari ünite imarına sahip bulunuyor. Konuta 42 bin 383 metrekare arsa ayrılırken emsal değeri 1.30 olarak belirlendi. Bu durumda emsal dahilinde 55 bin 98 metrekare inşaat alanı çıkıyor. Bir başka deyişle 550 normal daire yapılabilecek. Yapılaşma yüksekliği ise Atatürk Havalimanı’na yakınlığı dolayısı ile Z+2 kat olarak sınırlandırıldı.

Emlaknews.com.tr