Ankara-Kahramankazan yolu temel atma töreni yapıldı

Ankara-Kahramankazan Yolu’nun temeli, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle atıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara-Kahramankazan Yolu Genişletme Projesi'nin birçok il ve ilçeye hizmet edeceğini belirterek, "Bu proje, uluslararası kavşak konumunda bulunan ülkemizin uluslararası koridorlarının tamamlayıcısı olacak." dedi.

Kahramankazan'ın, ülkede transit trafiğin en yoğun olduğu bölgelerin başında geldiğine işaret eden Arslan, bölgede sanayinin gelişmesiyle bu trafiğin gün geçtikçe arttığını söyledi.

Arslan, Ankara'nın batıya açılan kapısı olan bölgede trafiğin Türkiye değerlerinin çok üstüne çıktığına dikkati çekerek, "Saygıdeğer Başbakanım, talimatınız vardı. 'Kahramankazan sanayi bölgesi oldu, Ankara'ya yaklaşmalı, diğer coğrafyalara kolay erişmeli, bu yolu genişletin' talimatınızı temel atma aşamasına getirmiş olmaktan memnuniyet duyuyorum." diye konuştu.

Günlük 20 bin araçtan bugün 50 bin araçlı trafiğe ulaşan Kahramankazan'da özellikle haftasonları araç akışının yoğunlaştığını anlatan Arslan, soruna çözüm için Ankara-Kahramankazan bölünmüş yolunu genişletme projesini başlattıklarını dile getirdi.

Temel atma töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım,  Ankara'nın her zaman hizmetin en iyisine layık olduğunu belirterek, "15 Temmuz'un kahramanı Kahramankazanlılara ne hizmet yaparsak azdır." ifadesini kullandı.

Yatırımlar hız kesmeyecek

Türkiye'nin her köşesinde olduğu gibi Kahramankazan'a da yatırımların hız kesmeden devam edeceğini belirten Yıldırım, temeli atılacak yolun ilçeye kazandırılan eserlerden sadece biri olduğunu söyledi.

Marmara ve Van depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet dileyen Yıldırım, iki gün önce Gölcük'te kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak toplu konutların temelini attıklarını anımsattı.

Yüksek hızlı tren garının temeli atılacak

Yarın da Konya'da olacağını açıklayan Yıldırım, Yüksek Hızlı Tren Garı ve Kayacık Lojistik Merkezinin temelini atacaklarını dile getirdi.

Yıldırım, "Laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyacağız." sözü ve kararlığıyla yola çıktıklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde ülkeye, millete hizmet etmeye devam edeceklerini aktardı.

"Büyüme ve kalkınma devam edecek"

"2017 büyümenin, kalkınmanın hız kesmeden devam edeceği bir yıl olacak." sözünü anımsatan Yıldırım, Türkiye'nin şu an dünyanın 17'nci Avrupa'nın 6'ncı ekonomisi olduğunu kaydetti.

Yıldırım, "Türkiye bu yılın ilk 4 ayında yüzde 5 büyüdü. İkinci 4 ayda daha fazla büyüyecek. Büyüme oranları itibariyle dünyanın 3'üncü ülkesi olduk. Avrupa ülkelerinin hepsi bizim arkamızdan geliyor. Cumhurbaşkanımızın başlattığı istihdam seferberliğinde 8 ayda 1 milyonun üzerinde yeni vatandaşımıza iş, aş sağladık. Enflasyon tek haneli rakamlara indi, daha da aşağı inecek. Mart ayında yüzde 12'ye yaklaşan işsizlik oranı şu anda yüzde 10,5'in altına indi. İnşallah daha da geri gidecek. İşsizliği de tek haneli rakamlara indireceğiz. Turizm gelişiyor."

AA

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler