Ankapark’ın ihalesinde sürpriz gelişme

Ankapark’ın ihalesine GBM Ticaret-Çelik ortak girişim grubu teklif verdi. Teklif veren grubun evraklarının eksik olması nedeniyle ihale 20 Eylül’e ertelendi.

Yapımına eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde başlanan Ankara’daki dev eğlence parkı Ankapark için bugün bir kez daha ihale yapıldı. Önceki ihalelelerde taliplisi çıkmayan Ankapark’ın son ihalesinde park ile birlikte hayvanat bahçesi projesinin tamamlanarak işletilmesi de yer aldı.

Bu kez bedeli 1.4 milyarı geçti

Ankapark ve hayvanat bahçesinin her iki alandaki parselleri için muhammen bedel 1 milyar 485 milyon 359 bin 200 TL olarak belirlendi. Ankapark sınırları içerisinde kalan bölüm için belirlenen muhammen bedel 765 milyon 600 bin TL olurken hayvanat bahçesinin muhammen bedeli de 719 milyon 759 bin 200 TL olarak belirtildi.

Eksik evrak nedeniyle yine ertelendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının 18. katında bulunan Encümen Salonu’nda bugün yapılan ihaleye GBM Ticaret-Çelik ortak girişim grubunun teklif verdiği öğrenildi. Teklif veren girişim gurubunun evraklarının eksik olması nedeniyle ihale 20 Eylül’e ertelendi. Park için daha önce de Azeri bir firma teklif vermiş o firmanın da evraklarının eksikliği nedeniyle ihale yine ertelenmişti.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler