Alva Donna Hotel Kemer Çamdibi’ne yapılacak

Alva Donna Hotel 25 milyon 321 bin TL’lik yatırımla Alva Reklam Mimarlık İnşaat Turizm Taşımacılık ve Ticaret tarafından gerçekleştiriliyor.

Alva Reklam Mimarlık İnşaat kendi ismini verdiği Alva Donna Hotel projesi için kolları sıvadı. Şirket Antalya Kemer Çamyuva Mahallesi’ndeki 274 ada 1-3 parselde kayıtlı 14 bin 563 metrekarelik arsa üzerinde proje geliştiriyor. Proje alanı, 1/1000 ölçekli imar planında “Turizm Konut Alanı” dâhilinde kalıyor.

Alva Donna Hotel 4 yıldızlı olacak

4 yıldızlı olması planlanan otel her bir yatağın maliyeti 101 bin 284 TL/yatak olarak hesaplandı. Bu durumda projenin yatırım değeri 25 milyon 321 TL’ye ulaştı. Tesisin inşaat aşamasında 80, işletme aşamasında ise sezonda ortalama 300 personel çalıştırılacak.

Turizm bölgesinde

Antalya Kemer Çamyuva’da inşa edilmesi planlanan otel 250 oda kapasiteli turizm konaklama tesisi olacak. Alva Reklam’a ait olan arsa, Antalya’nın turizm geliştirme çalışmaları kapsamında yol ve diğer altyapı değerlerine kavuştuğu için yatırım planına dahil oldu.

Turizm açısında önemli bir yere sahip olan ve her geçen gün, yerli ve yabancı turist sayısında yaşanan artışlar sonucu Çamyuva Mahallesi’nde konaklama talebi artması nedeniyle hotel projesi ile turizm konaklama talebinin karşılanması amaçlandı.

Alva Donna Hotel'in yapılacağı Kemer Çamdibi'ndeki arsa.

Hotel nerede?

Alva Donna Hotel’in geliştirileceği Kemer, Batı Toros Dağları eteklerinde ve 52 km kıyı şeridi boyunca uzanmaktadır Akdeniz kıyısında, Antalya'ya 40 kilometre uzaklıkta bir ilçedir. Akdeniz’in önemli destinasyonları arasında yer alan Kemer, 320 yat kapasiteli modern marinasıyla yat turizminde de önemli bir yer teşkil eder.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler