Almalar-İskurt-Nergo İş Ortaklığı Üsküdar’da 4 proje yapacak

İmar problemlerinin aşıldığı Üsküdar’ı radarına alan Almalar-İskurt-Nergo İş Ortaklığı bölgeye 4 proje yapmayı planlıyor.

Almalar-İskur-Nergo İş Ortaklığı, Üsküdar’da 4 yeni proje yapmak için harekete geçti. Hill Kartal’ın satış ve inşaatına hıza devam eden şirket, bugünlerde yeni projelerin fizibilitelerini tek tek tamamlıyor. Almalar-İskur-Nergo İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Alma, Anadolu yakasında planladıkları 8 projeden dördünün Üstküdar'da olacağını belirterek bu kararda bölgenin alt yapı yatırımlarının hızla yenilenmesi ve planlı dönüşümünün etkili olduğunu açıkladı.

Başlıksız-2

Kız Kulesi manzaralı evler

Dördüde kentsel dönüşüm kapsamında ve butik tarzda inşa edilecek olan dört proje için toplam 60 milyon TL yatırım planlarını kaydeden Alma, projelerin en önemli özelliğinin Kız Kulesi manzarası olacağını söyledi. 4 projede toplam 80 konut inşa edeceklerini anlatan Alma, “Projelere daha şimdiden çok fazla talep var, satışlara bir iki aya başlayacağız” dedi.

‘Yabancı yatırımcı talebi artıyor’

Son dönemde yabancı yatırımcının gayrimenkul sektörüne olan ilgisinde gözle görülür bir artıy olduğunu vurgulayan Alma, Üsküdar’a yapılacak yeni ve nitelikli konut projelerinin yabancı alımlarını artıracağını söyledi. Alma, “Bunu bizim bölgede yapacağımız projelere gelen yabancı talebinden de gözlemlemek mümkün” diye konuştu.

Kartal’a 400 milyonluk yatırım yapacak

Üsküdar’ın yanı sıra Kartal’da da yeni projeler planladıklarını açıklayan Hikmet Alma, bölgenin gelişimine inandıklarını söyledi.  Her biri 100’er milyon liralık yatırım olacak şekilde Kartal’a 3-4 yeni proje daha yapacaklarını deden Alma, “Kartal, 3-5 yıl içinde dönüşüme örnek gösterilecek nadide bir ilçe olacak” şeklinde konuştu.

İletişim bilgileri

444 90 61
www.hillkartal.com

 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler