Ali Ağaoğlu: Trump benim yanımda anca nal toplar

Ali Ağaoğlu, ırkçı söylemleri ile gündeme oturan ABD Başkan adayı Donald Trump hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin ‘Donald Trump’ı olarak nitelendirilen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’na göre, o Trump’a değil, Trump ona benziyor.  Ağaoğlu, “Ben daha Amerika’ya bile gitmedim, icraatlarını da görmedim” dediği Trump’ın iş anlamında kendisinin yanında nal toplayacağını söyledi. Kendini Trump’tan daha yakışıklı bulduğunu da belirten Ağaoğlu, “Trump kesinlikle idolüm değil” dedi. 
Medyafaresi.com’dan Tuğçe Kurt’un sorularını yanıtlayan Ali Ağaoğlu, Trump’ın yaptığı binaları görmediğini, ancak basından takip ettiğini belirterek “Ama şunu söyleyebilirim; geçtiğimiz günlerde ABD eski büyükelçilerinden biri geldi ofisime ziyarete, o bile dedi ki; Amerika'da böyle bir şey yok… Bir kez daha yineliyorum Trump benim yanımda anca nal toplar” şeklinde konuştu.

‘Onu yanımda taşeron olarak bile çalıştırmam’

Trump’ı yanında taşeron olarak bile çalıştırmayacağını ifade eden Ali Ağaoğlu, Trump gibi siyasete soyunmayacağını da açıkladı. Ne kısa vadede ne de uzu vadede siyasete girmeyeceğini kaydeden Ağaoğlu, “Beynimde kaç hücre var bilmiyorum daha doğrusu beynim var mı bilmiyorum, ama ben bir tek şeye odaklıyım o da şu anda yaptığım işimi doğru yapmaya” dedi. Türkiye’de siyasetin meslek olarak algılandığını hatırlatan Ağaoğlu, mesleğinin müteahhitlik olduğunu belirterek bu mesleğe devam etmek istediğini de dile getirdi. 
Politik görüşleri hakkında ipuçları da veren Ağaoğlu, “Atatürk çocuğuyum, Kemalist kesinlikle değilim” açıklamasında bulundu. Atatürk’ü dünyadaki hiç bir liderle de mukayese etmediğini anlatan Ağaoğlu, buna karşılık Türkiye’nin yüzünü Batı’ya çeviren ve Batı mantığını Türkiye’ye taşıyan ismin kendisi için de özel bir anlam ifade eden Turgut Özal olduğunu vurguladı. 

‘Hasan değil basan verirse oynarım’

Para kazanmayı çok iyi beceren bir adamı olduğunu kaydeden Ağaoğlu, buna karşılık para harcamayı beceremediğini söyledi. Herhangi bir hobisi olmadığını ama çalışmayı çok sevdiğini anlatan “Bir arabalarıma para harcarım, kıyafete harcarım biraz da kızlara harcarım’ diye konuştu. Daha önce şirketinin reklam filmlerinde oynayan Ağaoğlu ‘sinema filmi veya diziden teklif gelse oynar mısınız?’ şeklindeki bir soruya da “Hasan değil, basan verirse oynarım, paradan haber ver sen. 2 milyon dolar verirlerse neden oynamayayım” yatını verdi.

 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler