Alarko ısı payölçer ile binalarda fatura tartışması son buluyor

Alarko Carrier ısı payölçer sistemleri sayesinde ısı giderleri, dairelerin gerçek kullanım oranlarına göre hesaplanabiliyor.

Alarko Carrier’in ısı payölçeri, merkezi sistemle ısıtılan konutlarda bireysel tüketim değerlerini kaydederek gider paylaşımının dairelerin gerçek kullanım oranlarına göre yapılmasına olanak tanıyor. Radyatörlere monte edilerek kullanılan cihazlar, tüketicilerin konfor parametrelerinden vazgeçmeden istediği kadar ısınıp tükettiği kadar ödemesini sağlarken aynı zamanda kat maliklerinin arasında çıkabilecek anlaşmazlıkların da önüne geçiyor.

Uzun ömürlü pil

Alarko Carrier Ürün Müdürü Aclan Karaman, bu sistemde cihazların, monte edildikleri radyatörlerin ısıl gücüne göre programlanabildiğini belirterek “İşletime alınan ısı payölçerler, tüketim değerlerini okuyucuya RF sistemi sayesinde iletiyor. Cihazlar, harici bir güç ünitesine veya elektrik şebekesine ihtiyaç duyulmadan, içerisinde bulunan uzun ömürlü bir pille çalışıyor. Cihazların üzerindeki LCD ekran, kullanıcıların tüketim değerlerini takip edebilmesini de sağlıyor” dedi.

Cihaza yapılan müdahaleyi bildiriyor

Radyatörün harcadığı ısı enerjisini hesaplayıp entegre radyo modülü sayesinde tüketim bilgilerini aktarabilen bu cihazlar, oda ve radyatör sıcaklığını algılayan iki sensörü aracılığıyla, radyatörün tükettiği ısı miktarını hesaplıyor. Entegre manipülasyon sensörü sayesinde, cihaza yapılan müdahaleleri okuyucuya bildiren sistem,10 + 2 yıllık pil ömrüne sahip.

Verileri otomatik olarak paylaşıyor

Merkezi sistemle ısıtılan tüm binalara uyum sağlayabilen Alarko Carrier marka payölçerler yazılım destekli manipülasyon ve demontaj algılama sistemine sahip. Bu sistem sayesinde okuma tarihindeki tüketim değeri, istenildiği zaman kontrol edilebiliyor. Isı payölçerlerin ürün kodlaması, tüketim göstergesi üzerinden optimum kontrol imkânı sunarken verilerin otomatik olarak paylaşım sistemine aktarılmasıyla, yüksek veri kalitesi elde ediliyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler