42 Maslak sertifikaya doymuyor!

Bay İnşaat tarafından projelendirilen 42 Maslak, enerji ve çevre dostu ''Leeds'' sertifikasının bu kez gold seviyesini aldı.

Geçen sene de yine 42 Maslak Ofis projesine iki yeşil bina sertifikası alan Bay İnşaat, 42 Maslak ile bu kez Gold Sertifika aldı. Sertifikaların dünyada çok önemli bir tescil olduğunu ifade eden Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, imza attıkları bütün projelerde çevre bilinci ve enerji kontrol sistemleri ile hareket ettiklerini söyledi.

Projelerin planlaması aşamasında arazi yapısı, çevresel faktörlerin yapıya uygunluğu, sağlıklı yaşam alanı, ısı enerji kontrolü ve su tasarrufu gibi konularda bilinçli davrandıklarını belirten Özmandıracı, şirket olarak çevre dostu bir yaklaşım sergilediklerinden ötürü bu sertifikaları hak ettiklerini ve çok mutlu olduklarını ifade etti.

42 Maslak projesinde, çevresel atıkların dahi geri dönüşüm ile yeniden kazandırıldığını vurgulayan Özmandıracı, inşaat yapımında çevreci malzemeler kullanıldığını açıkladı.

Aidatlar düşük

42 Maslak'da enerjiyi verimli kullanmak ve tasarruf sağlamak üzerine çalışmalar yaptıklarını söyleyen Özmandıracı, ısı ve ışık enerjisinde ciddi tasarruflar elde edildiğinin altını çizerek, bu durumun aidatların cuzi olmasında önemli bir etken olduğuna dikkat çekti.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler