3. Köprü güzergahındaki konutların fiyatları artıyor

sahibinden.com emlak endeksi verilerine göre, 3. Köprü olarak da bilinen Yavuz Sultan Selim Köprüsü, güzergahındaki konut fiyatlarını artırdı.

Ocak 2017 sahibindex Emlak Endeksi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün, güzergahındaki konut fiyatlarını artırdığını ortaya koydu. Buna göre, köprü güzergahında bulunan Çatalca, Sarıyer, Arnavutköy (Hadımköy Mahallesi) ve Beykoz’daki satılık konutların metrekare fiyatlarında artış belirlendi.

Çatalca’da satılık konutlarda metrekare fiyatı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 4,9 artarak ortalama 2 bin 223 TL olurken Sarıyer’de satılık konutlarda metrekare fiyatı geçen yılın Ocak ayına oranla yüzde 17,8 arttı ve ortalama 10 bin 701 TL metrekare bedeline ulaştı.

Anadolu Yakası’nda en çok Beykoz’u etkiledi

Arnavutköy’ün Hadımköy Mahallesi’nde ise satılık konutların metrekare fiyatı 2016 Ocak verilerine oranla yüzde 34,9 artarak ortalama 2.371 TL oldu. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün Anadolu yakasında en çok etkilediği ilçe olan Beykoz’da satılık konutların metrekare fiyatı, ocak ayında geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 42,9 atarak 9 bin 32 TL’ye ulaştı.

Hadımköy’de 3 yılda yüzde 90 artış var

Yapımına 2013 yılında başlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, o tarihte itibaren güzergahındaki ilçelerin konut fiyatlarını hareketlendirdi. sahibindex Emlak Endeksi, satılık konutların metrekare fiyatlarındaki 3 yıllık değişimi de gösterdi. Verilere göre 3 yıl içinde satılık konut metrekare fiyatı Çatalca’da yüzde 55,7, Sarıyer’de yüzde 17, Arnavutköy-Hadımköy Mahallesi’nde yüzde 89,9 ve Beykoz’da yüzde 77,5 oranında arttı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler