23 yıl sonra tapularına kavuştular

Isparta Eğirdir’de bir kooperatif tarafından yapılan konutların tapuları, tam 23 yıl sonra düzenlenen törenle sahiplerine dağıtıldı.

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde yapımına 23 yıl önce başlanan ve binalarla ilgili sorunlar nedeniyle tapuları bir türlü verilemeyen bir kooperatifin üyeleri, tam 23 yıl sonra tapularına kavuştu. 480 dairenin tapuları, törenle hak sahiplerine verildi.

Belediye devreye girdi, sorunlar çözüldü

AA’nın haberine göre, 450 ortaklı kurulan Pınar Pazarı Kooperatifi tarafından 1993'te yapımına başlanan 480 daire, yaklaşık 11 yıl sonra tamamlandı ve ortaklar dairelerine taşındı ancak arazi ve ruhsat sorunları nedeniyle hak sahiplerine tapuları verilemedi. Mağduriyeti gidermek için harekete geçen Eğirdir Belediyesi, konutların bulunduğu bölgedeki hazine ile özel kişilere ait arazileri satın aldı ve binaları ruhsatlandırdı. Binalarla ilgili sorunların çözülmesinin ardından tapular, törenle hak sahiplerine dağıtıldı.

‘Seçim malzemesi olarak bile kullanıldı’

Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, 23 yıldır devam eden süreçte çeşitli sorunlar nedeniyle hem kendilerinin hem de hak sahiplerinin sıkıntılar yaşadığını belirterek ilgili kurumların desteğiyle sorunu çözdüklerini ve 480 dairenin tapularının sahiplerine verildiğini kaydetti. Bu konutların zaman zaman seçim malzemesi yapıldığını ifade eden Şengöl, kendilerinin ise bunlara kulaklarını tıkayarak sorunların çözümü için uğraştıklarını söyledi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler