153 Bilim İnsanı 9. Üsküdar Sempozyumu’nda buluşacak

9. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu, dünya çapında çalışmalar yapan 153 bilim insanının katılımıyla 11-12-13 Kasım tarihlerinde düzenleniyor.

Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği 9. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu’na dünya çapında çalışmalar yapan 153 bilim insanı katılacak. 11-12-13 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan sempozyumun açılışı Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde 11 Kasım’da yapılacak. Açılışa Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de katılacak.

1000 tebliğ yayınlandı

Uluslararası Üsküdar Sempozyumu’nda bugüne kadar Üsküdar'ın tarihi, kültürü, mimarisi, eğitim hizmetleri ve kurumları, sağlık hizmetleri, arşiv kaynakları, şehirleşme ve şehir kültürünün yerleşmesine katkı sağlamış öncü kimlikler gibi başlıklar altında yaklaşık 1000 tebliğ yayınlandı. Bu tebliğler her sempozyumun ardından kitaplaştırıldı ve ortaya 16 ciltlik dev bir kaynak çıkarıldı. Bu yıl gerçekleşen 9. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu’nun ardından tüm tebliğlerin yine basılı bir kitap olarak derlenmesi ve kütüphanelerde yerini alması bekleniyor.

11-12-13 Kasım 2016
Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler