114 dönüm mera, İETT’nin Ulaşım Akademisi olacak

İBB, Arnavutköy’deki 114 dönümlük mera alanını İETT’nin Ulaşım Akademisi olarak kullanması için Belediye Hizmet Alanı kapsamına aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Arnavutköy, Ömerli Mevkii’ndeki yaklaşık 114 dönümlük merayı, Ulaşım Akademisi olarak kullanılmak üzere Belediye Hizmet Alanı kapsamına aldı. İETT Genel Müdürlüğü’nün talebi üzerine yapılan plan değişikliğinin kent ulaşımının 2023 vizyonu doğrultusunda ve kentin ihtiyaçları çerçevesinde yapıldığı belirtildi.

TOKİ itiraz etti

Hürriyet’ten Fatma Aksu’nun haberine göre, martta İBB Meclisi’nden oy çokluğuyla geçen plan değişikliği 15 Temmuz–15 Ağustos 2016 tarihleri arasında askıya çıkarıldı. CHP’li meclis üyeleri ile Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi, Anadolu Sanayiciler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi ve TOKİ, mera alanına 20 bin metrekare büyüklüğünde inşaat yapımına izin veren plana itiraz etti. Ancak itirazlar AK Partili Meclis üyelerinin oy çokluğuyla reddedildi.

İETT personeli eğitilecek

Bölgede yapımı planlanan Ulaşım Akademisi kapsamında, toplu ulaşım hizmetlerini yürüten personelin eğitim ihtiyaçlarının karşılanacağı tesisler bulunacak. Ulaşım Akademisi’nde ayrıca teknik eğitim pistleri, eğitim binası, konaklama tesisi, ar-ge yapıları, teknopark, eğitim araç bakım-onarım atölyeleri, eğitim araç akaryakıt-CNG-LPG dolum tesisleri, enerji ve atık geri dönüşüm tesisleri, toplu ulaşım park alanı, zemin altı ve üstü katlı otopark gibi fonksiyonlar yer alabilecek.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler