1. Beton Yollar Kongre ve Sergisi Ankara’da

1. Beton Yollar Kongre ve Sergisi Ankara’da düzenleniyor. Uygulamalar uluslararası düzeyde ele alınacak.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı himayelerinde, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) ve Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) ile Avrupa Beton Kaplamalar Birliği’nin (EUPAVE) teknik desteği ile gerçekleştirilecek olan “1. Beton Yollar Kongre ve Sergisi” 13-14 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara KGM Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ülkemizdeki Beton Yollar konusunda şimdiye kadar yapılan çalışmalar ile teknolojik gelişmeler doğrultusunda beton yolların her yönüyle değerlendirileceği kongrede üniversitelerin ilgili anabilim dallarından, kurum ve kuruluşların konu ile ilgili birimlerinden ve ülkemiz yol sektöründe yer alan tüm tarafları bir araya gelecek.

Uzun ömürlü, ekonomik, konforlu ve güvenli olmasıyla Avrupa ve ABD başta olmak üzere dünyanın her yerinde beton yollar alternatif olarak kullanılmaktadır. Dünyada 100 yılı aşkın süredir kullanılan beton yollar, uzun ömürlü oluşu, düşük yapım maliyeti, yerli olması, alternatif yollara kıyasla daha yüksek trafik yükünü taşıyabilmesi dolayısıyla son 10 yıldır Türkiye’de de birçok belediyenin tercihi olmaya devam ediyor. Silindirle sıkıştırılmış beton yol teknolojisi sayesinde ülke çapında birçok belediye mevcut ekipmanlarla kolaylıkla imal edilebilen daha güçlü, daha dayanıklı ve daha düşük maliyeti olan beton yolları uygulamaya başladı.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı himayelerinde, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) ve Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) ile Avrupa Beton Kaplamalar Birliği’nin (EUPAVE) teknik desteği ile düzenlenen “1. Beton Yollar Kongre ve Sergisi” 13-14 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara KGM Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

"Beton Yollar: Toplum yararı için üstyapı çözümleri" temasıyla gerçekleşecek ve iki gün sürecek kongrede farklı beton yol yapım teknikleri, beton yol tercihinin ekonomik yararları, yerel yönetimler için silindirle sıkıştırılmış beton yollar ve beton bariyerler gibi konular ele alınacak.

13-14 Kasım 2019
Ankara KGM Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu
09.00

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler