XONE Seramik Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu

ÇCSİB’in düzenlediği XONE-Seramik Tasarım Yarışması ve XONE Seramik Tasarım Ödülleri’nin sonuçları, 3 Haziran akşamı düzenlenen gala yemeğinde açıklandı.

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği (ÇCSİB) Tarafından düzenlenen XONE-Seramik Tasarım Yarışması’nın souçları belli olru. ve XONE-Seramik Tasarım Ödülleri, 3 Haziran gecesi Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen gala yemeği ile sahiplerini buldu. Jüri üyeleri arasında ünlü mimar, reklamcı ve tasarımcıların yer aldığı yarışmada genç tasarımcılara toplam 16 ödül ve 90 bin TL para ödülü verildi.

Başlıksız-2

287 tasarım yarıştı

287 başvurunun gerçekleştiği yarışmada Seramik Kaplama Malzemeleri kategorisi ödülünü Chamaleon adlı tasarımıyla Deniz Demirkanlı kazanırken Seramik Sağlık Gereçleri kategorisi ödülün ise Luna adlı çalışmalarıyla Songül Yener ve Yusuf Sedat Uzuner aldı. Seramik Kaplama Malzemeleri Fikir kategorisinde ise Petek adlı tasarımıyla Gold XONE’ödülünü kazanan Orhan Can Uysal, yine Seramik Sağlık Gereçleri Fikir kategorisinde Eko adlı projesiyle Silver XONE ödüllerinin sahibi oldu. Seramik Kaplama Malzemeleri Kurumsal kategoride ise Gold XONE ödülü, Aquanit adlı projeleriyle Seranit Grup’a gitti.

‘Seramik bize Anadolu’nun mirası’

ÇCSİB Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Kayan, Türk seramik sektörünün dünyada ilk sıralarda yer aldığını vurgulayarak seramiğin bizlere Anadolu’nun kültürel bir mirası olduğunu söyledi. Türk seramik sektörünün bu eşsiz birikimden aldığı güçledünyanın en büyük seramik üreticisi ve ihracatçılarından biri konumuna geldiğini kaydeden Kayan, bu yarışma ve ödül organizasyonuyla, yeni malzemelerin getirdiği imkanları, değişen mekanlar ve ihtiyaçlar ile sektörün yapısının dikkate alınmasını sağladıklarını söyledi. Böylece, yeni yaşam mekanlarına uygulanabilen, çevreye duyarlı, sürdürülebilir, üretilebilir, uygulama kolaylığı sunan yenilikçi tasarımların ortaya çıkarılmasını desteklemiş olduklarını da anlatan Kayan, “Genç tasarımcılarımızın özgün tasarımlarıyla global pazardaki gücümüzü artırmaya ve ülke ekonomisine ciddi katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler