Emlak Konut GYO, Tahincioğlu ile sözleşme imzaladı

Emlak Konut GYO’nun İstanbul Maltepe Küçükyalı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhalesi’ni kazanan Tahincioğlu Gayrimenkul ile sözleşme imzalandı.

Maltepe arsasınının Tahincioğlu'na devir sözleşmesi töreninde konuşan Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, Türkiye'nin geleceğine duydukları güveni dile getirerek bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada yatırımlara devam edeceklerini söyledi.

Tahincioğlu’nun Emlak Konut GYO'ndan ihalesini kazandığı Maltepe Küçükyalı Arsası 114 bin 239 metrekare. İhaleyi 7 Haziran 2016'da Tahincioğlu Gayrimenkul &Tahincioğlu Küçükyalı İnş. & Kozken İnş. İş Ortaklığı” kazanmıştı.

İhalede arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 3.635.715.000 TL + KDV'lik bir proje geliştireceği taahhüt edilmiş, bu gelirin % 42'si oranında 1.527.000.300 TL + KDVyi arsa payı olarak Emlak Konut GYO'ya aktaracağı beyan edilmişti.

Konut, ticaret alanı ve eğitim kurumları yapılacak

Küçükyalı Karayolları Arazisi olarak bilinen arsalardan 3'ü ticaret-konut alanı, diğerleri ise ilkokul, ibadethane, meydan ve park olarak yapılandırılacak.

"Büyümek için birlik zamanı"

İmza töreninde konuşan Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu 15 Temmuz darbe girişimi ile çok büyük bir sınavdan geçildiğini kaydederek üretmeye devam edilmesi gerektiğini işaret etti.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler